Czy dodawanie ogłoszeń na Audiobazar.pl jest darmowe?

Tak! Dodawanie ogłoszeń w serwisie jest zupełnie darmowe. Tyczy się to wszystkich kategorii we wszystkich lokalizacjach. Podobnie bezpłatne jest założenie konta jak i wymiana wiadomości pomiędzy użytkownikami.

Rodzaje ogłoszeń

Podczas dodawania masz do wyboru 3 rodzaje ogłoszeń. Nie ma możliwości zmiany między typami ogłoszenia po opublikowaniu. Dostępne rodzaje to:

  1. Sprzedam
  2. Kupię
  3. Zamienię

Stan przedmiotu i co one oznaczają?

Fabrycznie nowy
Dotyczy przedmiotów, które są w takim samym idealnym stanie, jak wtedy, gdy opuszczały fabrykę. Ich opakowanie nigdy nie było otwierane a sprzęt wyciągany i są objęte pełną gwarancją producenta.

Nowy
Dotyczy przedmiotów, których opakowanie było otwierane a sprzęt uruchamiany (np. w celu przetestowania). Taki przedmiot nie posiada żadnych skaz ani zadrapań i oprócz tego że był już wyciągany z opakowania jest w dalszym ciągu w idealnym stanie.

Perfekcyjny
Oznacza przedmiot, który z jakichś powodów nie może być oznaczony jako nowy (np. był używany przez jakiś czas) ale jednak jest bliski nowości. Z zasady taki przedmiot powinien zawierać oryginalne opakowanie i być wolny od wad wizualnych. Jeśli istnieje jakaś widoczna niedoskonałość, stan przedmiotu powinien być w najlepszym razie oznaczony jako “Bardzo dobry". Wszystkie “Perfekcyjne" przedmioty powinny być w 100% sprawne pod każdym względem. W przypadku przedmiotów vintage dopuszczalne są niewielkie niedoskonałości tu i tam, ale produkt nadal jest z górnej półki porównując z innymi podobnymi egzemplarzami

Bardzo dobry
Stan opisuje przedmioty z niewielkimi kosmetycznymi niedoskonałościami inaczej niż “Perfekcyjne", ale wciąż pozostają w doskonałym stanie ogólnym. Na przykład na gitarze w stanie “Bardzo dobrym" może pojawić się kilka zadrapań, ale nic, co wpływa na grę lub funkcję instrumentu.

Dobry
Obejmuje rzeczy, które są w generalnie dobrym stanie, ale mają widoczne niedoskonałości wizualne.
Syntezator z ryskami i na obudowie i pożółkłymi klawiszami, gitara z pęknięciami na korpusie, odrapany efekt czy pedalboard ale w dalszym ciągu sprawny. Wszystkie te elementy działają dobrze, ale mają wystarczająco dużo wad wizualnych, aby znaleźć się tylko w środku skali.

Uczciwy
Stosujemy gdy pewne niedoskonałości faktycznie zaczynają wpływać na funkcję przedmiotu. Produkty oznaczone jako uczciwe zazwyczaj działają dobrze, ale mogą mieć pewne drobne problemy. Powiedzmy, że masz stary mikser, który jest sprawny, ale potencjometry i suwaki trzeszczą i wymagają czyszczenia, zasilacz wymaga przelutowania wtyczki a w sekcji efektora brakuje pokrętła. Taki stan możemy uznać jako “uczciwy".

Słaby
Stan słaby oznacza przedmiot, który wymaga naprawy. Może to być syntezator w którym nie działają wszystkie klawisze, wzmacniacz w którym nie działa jeden kanał lub kolumny głośnikowe w którym jeden przetwornik wymaga wymiany lub regeneracji.

Nie działający lub na części
Tyczy się sprzętów, instrumentów i innych przedmiotów, które po prostu nie działają. Może to być gitara ze złamanym gryfem z której jednak warto wymontować przetworniki czy stary zużyty syntezator, który po włączeniu nie daje oznak życia jednak mógłby posłużyć jako dawca cześć do naprawy innego egzemplarza.

Jak wiadomo opis stanu determinuje w dużej mierze to o jakim przedmiocie mówimy. Inaczej podejdziemy do stanu 40-letniego instrumentu a dużo surowiej do takiego wyprodukowanego w zeszłym roku. Należy pamiętać że stan przedmiotu jest rzeczą względną. Dlatego kierują się wyborem miejmy to na uwadze, a jeśli kiedykolwiek pojawi się jakaś wątpliwość lub niepewność, zawsze możesz zrobić więcej zdjęć i napisać bardziej szczegółowy opis, aby uniknąć niepotrzebnych niejasności.

Jak promować swoje ogłoszenia?

Aby rozpocząć promowanie Twojego ogłoszenia musisz wykonać następujące czynności: 1) wejść w swój profil, 2) wybrać z menu “Twoje ogłoszenia", 3) wybrać ogłoszenie, które chcesz promować i kliknąć ikonę megafonu znajdującą się na końcu wiersza. Następnie w wyskakującym okienku zobaczysz listę dostępnych opcji wyróżnień wraz z cenami

Lista dostępnych opcji promowania:

  1. Podbicie ( spowoduje to przedłużenie wygasającego ogłoszenia, może być użyte tylko raz )
  2. Wyróżnienie ( sprawi, że Twoja oferta będzie wyróżniać się na tle innych )
  3. Top oferta ( wyświetla Twoje ogłoszenie na górze listy, zarówno w danej kategorii jak i w na liście wszystkich ogłoszeń )
  4. Oznacz jako wyróżnione ( wyświetla wstęgę “Wyróżnione" na tle zdjęcia )

Z wyjątkiem opcji “Podbicie", wszystkie z nich mogą mieć wiele pakietów.

Po wybraniu rodzaju promocji i okresu możesz przejść do ekranu płatności. Po zaksięgowaniu płatności promocja będzie aktywna. Promocja rozpoczyna się od momentu, gdy płatność zostanie zaksięgowana, a nie od momentu, kiedy promowanie zostanie zamówiona.

Wszystkie środki uzyskane z promocji przeznaczamy na rozwój serwisu!

Jak mogę się skontaktować ze sprzedającym?

Aby uzyskać numer telefonu sprzedawcy, przejdź do jego profilu lub do dowolnego ogłoszenia, a zauważysz blok z numerem telefonu po prawej stronie.

Jeśli chcesz rozpocząć rozmowę ze sprzedawcą, najpierw utwórz konto. Po utworzeniu konta przejdź do dowolnego ogłoszenia, a zobaczysz przycisk do wysłania wiadomości. Lista Twoich wiadomości jest dostępna w Twoim profilu. Na stronie istnieje system wiadomości AJAX, w formie komunikatora w którym będziesz mógł kontynuować rozmowy.

Jak działa system recenzji użytkowników?

Istnieją dwa rodzaje opinii – kupujący i sprzedawca. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na Audiobazar. Następnie musisz wysłać wiadomość do sprzedawcy. Gdy sprzedawca odpowie na twoją wiadomość, będziesz mógł przejrzeć opinię sprzedawcy, a sprzedawca będzie mógł przejrzeć Ciebie.

Gdy użytkownicy odwiedzą Twój profil, będą mogli zobaczyć Twoją ogólną recenzję, uzupełnić listę swoich recenzji i przefiltrować je według typu.

Po opublikowaniu recenzji nie można jej zmienić ani edytować. Zarówno sprzedawca jak i kupujący ma możliwość odpowiedzi i odniesienia się do wystawionej recenzji.

Jak działa dodawanie do ulubionych?

Jeśli znalazłeś ogłoszenie, które chcesz odwiedzić lub skontaktować się ze sprzedawcą później, możesz oznaczyć je jako ulubione co poskutkuj zapisaniem na liście twoich ulubionych ofert, do których masz dostęp z pulpitu nawigacyjnego swojego profilu.

Jak zgłosić ogłoszenie moderatorowi?

Jeśli uważasz, że ogłoszenie jest niestosowne lub łamie niektóre ogólno przyjęte reguły, możesz zgłosić je bezpośrednio ze strony ogłoszenia, klikając przycisk Zgłoś i opisując problem szczegółowo. Oferta pozostanie aktywna, dopóki administrator jej nie sprawdzi.